Alfa Term
O firmie Produkty Referencje Nowoœci Cennik Dla projektanta Kontakt


DANE KONTAKTOWE:   

Alfaterm - Polatowski Sp.J.
NIP:726-257-9192
REGON:100455134
KRS:0000296196

Salon Firmowy: Łódź, 91-357
ul. Czereśniowa 20
tel/fax: +48 42 681 81 81


»Roman Polatowski
+48 783 863 741
»Mirosław Olszewski
+48 783 863 742
»Dariusz Kaliński
+48 783 863 743
»Marcin Kośka
+48 783 864 395


Dokumentacje

KATALOG 2013

NOWOŚCI 2013Cennik

Cennik detaliczny 2013

  KOTŁY ORAZ PIECYKI NA PELET


  EDILKAMIN


  Opis produktu

  Założona w 1963 roku, firma EdilKamin jest dzisiaj jednym z największych w Europie producentów urzšdzeń kominkowych i piecyków wolnostojšcych (piece na pelet). Główna siedziba Spółki znajduje się w Lainate (koło Mediolanu, we Włoszech), gdzie w reprezentacyjnym i nowoczesnym budynku mieszczš się biura dyrekcji, dział handlowy i marketingu, administracja, dział graficzny, techniczny, laboratorium testowe oraz salon ekspozycyjny. Firma posiada także 6 zakładów produkcyjnych umiejscowionych we Włoszech i innych krajach Europy. Liczne, prężne biura handlowe oraz 50 lat doświadczeń w projektowaniu urzšdzeń technicznych i obudów sprawiajš, że Edilkamin cieszy się uznaniem nawet najbardziej wymagajšcych użytkowników, poszukujšcych urzšdzeń o nowoczesnych parametrach i wyszukanej stylistyce.

  Piece na pelet i kasety marki EdilKamin cechujš się wieloma innowacyjnymi rozwišzaniami tj.:

  Systemy Leonardo i Galileo które służš do automatycznej kontroli spalania peletu.

  Na bieżąco monitorują one podstawowe parametry spalania, uzależnione od:

  • właściwości przewodu kominowego,
  • warunków atmosferycznych,
  • parametrów peletu,

  korygując pracę urządzenia w celu zoptymalizowania osiągów i uzyskania oszczędności w zużyciu paliwa.

  Innowacją pieców na pelet jest też palnik ceramiczny z katalizatorem, który podnosi temperaturę spalania, zwiększając sprawność cieplną oraz redukując szkodliwe emisje do atmosfery. Wprowadzono ponadto do sprzedaży innowacyjną linię hermetycznych pieców na pelet, w których powietrze do spalania oraz w systemie czystej szyby w całości pobierane jest z zewnątrz, zamiast tradycyjnie z pomieszczenia, co oznacza większy komfort, bezpieczeństwo i brak przeciągów. Idealnie nadają się do wysoko izolowanych, nowoczesnych domów termo oszczędnych wyposażonych w rekuperację, przyczyniając się do zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego pomieszczeń. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym mogą być instalowane nawet w sypialniach. Wieloletnie badania prowadzone przez Edilkamin doprowadziły do wypracowania nowego i rewolucyjnego systemu spalania, nazwanego S.C.P. (Sistema Combustione Pulita - System Czystego Spalania). Gwarantuje on wysoką czystość spalin oraz zwiększoną sprawność termiczną pieców na pelet.

  Powietrze do spalania jest wprowadzane u podstawy paleniska, powietrze wtórne służy do utrzymania szyby w czystości oraz do podtrzymania procesu spalania pierwotnego, natomiast powietrze do dopalania jest wprowadzane kurtyną w górnej części paleniska i powoduje wzrost temperatury procesu i wypalenie cząstek tlenku węgla, co przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji oraz odzyskania większej ilości ciepła. Piece na pelet wyposażone zostały również w Sterownik Domoklima umożliwiający dowolną koordynację pracy różnych urządzeń oraz komponentów wchodzących w skład instalacji grzewczej, zarówno wysoko (np. grzejniki) jaki i niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe).  Zdjęcia produktu  GALERIA PIECYKI

  • edilkamin/thermofire piano portellone.jpg" id="single_image" rel="galeria2">

alfaterm