Alfa Term
O firmie Produkty Referencje Nowoťci Cennik Dla projektanta Kontakt Kontakt


DANE KONTAKTOWE:   

Alfaterm - Polatowski Sp.J.
NIP:726-257-9192
REGON:100455134
KRS:0000296196

Salon Firmowy: Łódź, 91-357
ul. Czereśniowa 20
tel/fax: +48 42 681 81 81


»Roman Polatowski
+48 783 863 741
»Mirosław Olszewski
+48 783 863 742
»Dariusz Kaliński
+48 783 863 743
»Marcin Kośka
+48 783 864 395


Dokumentacje

InstrukcjaCennik

Cennik

  Pompy ciepła


  WODNE PC


  Opis produktu


  W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełen asortyment pomp ciepła firm Viessmann oraz CTC Enertech Group. Viessmann jest jednym z liderów rynku oferujących nowoczesne rozwiązania z dziedziny techniki grzewczej Pompy ciepła Viessmann Vitocal oparte są o konstrukcję sprężarek typu Scroll, zapewniających długowieczną, bezobsługową i szczególnie cichą pracę. Na bazie ponad 30 lat doświadczenia, firma Viessmann oferuje pompy ciepła korzystające z ciepła gruntu, wody lub powietrza. Różnorodne warianty wykonania pomp ciepła Vitocal umożliwiają ich stosowanie w niemal każdym rodzaju budynku. Kompaktowe pompy ciepła jak np. Vitocal 343-G pozwalają na bezpośrednie podłączenie kolektorów słonecznych dzięki wbudowanemu podgrzewaczowi ciepłej wody użytkowej.
  CTC jest natomiast szwedzką firmą produkującą pompy ciepła z 90 letnią tradycją, wchodzącą w skład europejskiego koncernu Enertech Group, który promuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze.

  Pompa ciepła wykorzystuje klasyczną zasadę termodynamiki (tzw. cykl Carnota), pozwalającą na transport energii cieplnej z tzw. dolnego źródła do źródła wysokiego. Oznacza to że dzięki zmianą ciśnienia czynnika czynnika chłodniczego możemy przenieść enegię cieplną z źródła o niższej temperaturze ( np. ziemia lub powietrze ) do odbiornika ( np. woda płynąca w ogrzewaniu podłogowym ). Aby uzyskać ten efekt należy dostarczyć do obiegu energii np. elektrycznej do sprężarki. Ilość tej energii w stosunku do energii cieplnej uzyskanej przez urządzenie określany jest jako COP pompy. I tak dostarczając 1 kW „prądu” możemy uzyskać np. od 3 do nawet 5 kW energii cieplnej, z stąd mamy właśnie ogromne oszczędności na ogrzewaniu i produkcji ciepłej wody użytkowej.

  Pompy Ciepła możemy zasadniczo podzielić na urządzenia pobierające energię z ziemi, bądź też z powietrza. W przypadku urządzeń pobierających energię z ziemi na uwagę zasługuje pompa ciepła firmy Viessmann Vitocal 300-G która wykorzystuje technologię sprężarek z elektronicznie sterowanym zaworem rozprężnym oraz systemem RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic System). Stała optymalizacja pracy sprężarki pozwala na usyskiwanie wysokiego współczynnika efektywności COP do 4,9 dla pompy w wersji solanka/woda (według normy EN 14511), redukując wyraźnie roczne koszty eksploatacji urządzenia. Temperatura zasilania instalacji grzewczej budynku może wynosić do 60 oC. Kompaktowa budowa pompy ciepła.

  Pompa ciepła Vitocal 300-G stanowi uzasadnione rozwiązanie zarówno dla inwestycji w nowych budynkach, jak też w budynkach poddawanych modernizacji. Nowy wariant kompletnej zabudowy pompy ciepła (wersja solanka/woda BWC lub woda/woda WWC) zawiera w obudowie urządzenia - pompę obiegową obiegu solanki oraz wody grzewczej, zawór przełączający trybu pracy ogrzewanie c.o./podgrzewanie c.w.u. oraz grupę bezpieczeństwa. Możliwe jest wbudowanie elektrycznego przepływowego podgrzewacza wody grzewczej.

  Pompy ciepła także w funkcji chłodzenia.

  Pompa ciepła Vitocal 300-G jest w pełni przystosowana do współpracy z modułem chłodzenia naturalnego NC-Box lub chłodzenia aktywnego AC-Box. Dzięki temu możliwa jest praca pompy ciepła w trybie chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.

  Zdjęcia produktu

  nwo

alfaterm