Alfa Term
O firmie Produkty Referencje Nowoťci Cennik Dla projektanta Kontakt Kontakt


DANE KONTAKTOWE:   

Alfaterm - Polatowski Sp.J.
NIP:726-257-9192
REGON:100455134
KRS:0000296196

Salon Firmowy: Łódź, 91-357
ul. Czereśniowa 20
tel/fax: +48 42 681 81 81


»Roman Polatowski
+48 783 863 741
»Mirosław Olszewski
+48 783 863 742
»Dariusz Kaliński
+48 783 863 743
»Marcin Kośka
+48 783 864 395


Dokumentacje

InstrukcjaCennik

Cennik

  Pompy ciepła


  POWIETRZNE PC


  Opis produktu


  W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełen asortyment pomp ciepła firm Mecaterm oraz CTC Enertech Group. Mecaterm posiada 30 letnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości pomp ciepła.
  Pompy są sprzedawane na rynki europejskie. Produkty mogą zostać zastosowane wszędzie – począwszy od pojedynczych domów jednorodzinnych a skończywszy na kompletnych rozwiązaniach systemowych dla dużych zakładów przemysłowych. Mecaterm posiada pompy ciepła które są przystosowane do skandynawskich warunków pogodowych i mogą pracować efektywnie nawet gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25 stopni. Natomiast CTC jest szwedzką firmą produkującą pompy ciepła z 90 letnią tradycją, wchodzącą w skład europejskiego koncernu Enertech Group, który promuje nowoczesne i ekologiczne rozwiązania grzewcze.

  Pompa ciepła wykorzystuje klasyczną zasadę termodynamiki (tzw. cykl Carnota), pozwalającą na transport energii cieplnej z tzw. dolnego źródła do źródła wysokiego. Oznacza to że dzięki zmianą ciśnienia czynnika czynnika chłodniczego możemy przenieść enegię cieplną z źródła o niższej temperaturze ( np. ziemia lub powietrze ) do odbiornika ( np. woda płynąca w ogrzewaniu podłogowym ). Aby uzyskać ten efekt należy dostarczyć do obiegu energii np. elektrycznej do sprężarki. Ilość tej energii w stosunku do energii cieplnej uzyskanej przez urządzenie określany jest jako COP pompy. I tak dostarczając 1 kW „prądu” możemy uzyskać np. od 3 do nawet 5 kW energii cieplnej, z stąd mamy właśnie ogromne oszczędności na ogrzewaniu i produkcji ciepłej wody użytkowej.

  Pompy Ciepła możemy zasadniczo podzielić na urządzenia pobierające energię z ziemi, bądź też z powietrza.
  W przypadku urządzeń pobierających energię z powietrza na uwagę zasługuje pompa ciepła firmy Mecaterm ArctiQ EVI. Jest to powietrzna pompa ciepła, które może być podłączona zarówno do zbiorników Mecaterm, jak i do istniejącego kotła, czy zasobnika. Pompa ta pozostaje cały rok na zewnątrz dlatego została w całości wykonana ze stali nierdzewnej. ArctiQ EVI została wyposażona w specjalnie zaprojektowane 2-biegowe ciche wentylatory, które mogą być regulowane w zależności od temperatury zewnętrznej. Pompa ta posiada bardzo duży i wydajny skraplacz (wymiennik ciepła) oraz parownik, które razem gwarantują optymalne rozmrażanie. ArctiQ EVI używa odmiennej techniki chłodniczej. Dwustopniowy kompresor, dodatkowy wymienni (ekonomizer) i zawór rozprężny umożliwiają generowanie ciepła z powietrza o temperaturze nawet - 25°C oraz podgrzewanie wody do +60°C.

  Ciekawym rozwiązaniem jest też Pompa ciepła firmy CTC CTC EcoAir CLWi. Jest to kompaktowa jednostka montowana wewnątrz budynku, wytwarzająca ciepło do temperatury -15°C.
  Posiada wbudowaną grzałkę elektryczna i bufor do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego. Ma możliwość podłączenia zbiornika c.w.u. W komplecie jest system sterujący, który kontroluje wszystkie niezbędne funkcje. Urządzenie jest konfigurowane kilkoma przyciskami. Wyświetlacz pokazuje nastawy oraz parametry pracy.

  Taca pod parownikiem zbiera kondensat, który może być odprowadzony do odpływu ścieków. System kontrolny może być wyposażony w funkcję SMS. Pozwala to na zdalną kontrolę systemu, jak również otrzymywanie alarmów na twój telefon komórkowy.

  Zdjęcia produktu

  nwo

alfaterm